تعمیر کولر گازی

مرکز تخصصی تعمیرات،سرویس و شارژ گاز انواع کولر گازی و اسپلیت

تعمیر کولر گازی در تهران

شرکت آسان تهویه مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی در تهران می باشد. این شرکت پشتیبانی اکثر برند های موجود در بازار تهران را تحت پوشش قرار می دهد. تعمیر کولر گازی باید صرفا توسط تعمیرکار متخصص شرکت آسان تهویه انجام گیرد زیرا باید با توجه به ایرادات دستگاه سریعا کولر گازی را عیب یابی نماید و آن را برطرف کند. تکنسین شرکت آسان تهویه با تجربه و آموزش دیده می باشند و در کوتاهترین زمان ممکن در محل شما حاضر می شوند

سرویس کولر گازی در تهران

تمامی برند های کولر گازی باید به طور سالیانه و حتی در برخی مکان ها به طور ماهانه سرویس و شستشو انجام گیرد. به طور کلی تمامی خدمات شامل آمپرگیری، شستشو، چک نمودن کارکرد دستگاه و … شامل سرویس کولر گازی می باشند. برطرف نمودن ایرادات کولر گازی شامل سرویس کولر گازی نمی باشند و هزینه های جداگانه دارند. سرویس کولر گازی در تهران توسط تعمیرکاران شرکت اسان تهویه انجام می گیرد کافیسا با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

شارژ گاز کولر گازی

آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که در هنگام استفاده از کولر گازی متوجه می شوید که باد خارج شده از پنل خنکی کافی را ندارد، بله درست است کولر گازی به علت استفاده نادرست سبب می شود که مقدار گاز موجود در داخل کولر گازی فاسد گردد، بنابراین کولر گازی شما نیازمند شارژ گاز می شود.

گازهای دستگاه ها با یکدیگر متفاوت بوده و همچنین ظرفیت های کولر گازی نیز متنوع می باشد میزان هزینه شارژ گاز کولر گازی نیز با توجه به فاکتورهای گفته شده متفاوت است بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را برای شارژ گاز کولر گازی در نظر گرفت. نکنسین شرکت آسان تهویه بعد از چک کردن ظرفیت و نوع گاز و همچنین متراژ لوله کشی میزان هزینه را تخمین می زند و به مشتری اعلام می نماید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

برای شما هم این مشکل پیش آمده است که چرا کولر گازی باد گرم می زند. دلیل اصلی این موضوع می تواند سرویس نشدن مدت طولانی کولر گازی باشد زیرا در اینصورت گاز موجود در داخل کولر گازی به علت حرارت بالا فاسد شده و باید شارژ گاز انجام گیرد.

مشکل بعدی می توان به معیوب بودن کمپرسور کولر گازی اشاره نمود که در اثر بدون گاز کارکردن کم فشار شده و به اصطلاح نیم سوز شده است که فقط باید تعویض شود 

معیوب بودن برد کولر گازی که به سبب نوسانات برق که به خصوص در فصل تابستان بسیار تکرار می شود و در صورت نیاز باید تعمیر گردد.

توجه داشته باشید که عیب یابی این مشکلات و توسط تکنسین قابل اجرا می باشد و هیچ گاه خود تعمیری انجام ندهید زیرا باعث ایجاد خسارات جدید می شوید.

تعمیر فوری کولر گازی

اگردر روزهای گرم تابستان و یا روزهای سرد زمستان به دنبال مرکز تعمیرات تخصصی که در اسرع وقت و در همان روز تعمیر کولر گازی شما را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند هستید درست وارد شده اید شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیرات کولر گازی انواع برندها در تهران می باشد کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

سرویس کولر گازی

با شروع فصل گرما شما باید ابتدا کولر گازی خود را سرویس نمایید و سپس اقدام به استفاده از کولر گازی کنید. متاسفانه مشتریان بدون توجه نمودن به این امر مهم اقدام به استفاده از کولر گازی نموده و صدمات زیادی را به دستگاه وارد می نمایند. با سرویس به موقع و درست کولر گازی خود در مصرف برق صرفه جویی نمایید و همچنین عمر کارکرد دستگاه را نیز افزایش دهید.

ارور کولر گازی ال جی

در بین برند های کولر گازی برند ال جی یکی از بهترین برند های کولر گازی در سطح کشور می باشد که بالاترین کیفیت را از هر نظر دارد. در سال های اخیر کولر گازی ال جی از تکنولوژی اینورتر در کولر گازی های خود استفاده نموده است که در مصرف برق به طور قابل توجهی صرفه جویی می نماید.تمامی خطاهای موجود در این دستگاه به صورت عددی در قسمت برد کندانسور نمایش داده می شود در مقالات می توانید ارور های کولر گازی ال جی را مشاهده نمایید. این کولر گاز ها در امر سرویس و شستشو بسیار حساس بوده و سریعا کولر گازی را متوقف می نماید.

تعمیر کولر گازی جنرال

با توجه به تحریم های به وجود آمده در ایران بهترین برند موجود در بازار که قطعات آن به وفور یافت می شود کولر گازی جنرال می باشد. بیشتر قطعات کولر گازی جنرال موجود بوده و قابل تامین می باشد. کولر گازی جنرال مدل اینورتر و کم مصرف ندارد گول افراد فریب کار را نخورید. شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال با کادر تعمیرات حرفه ای و با تجربه می باشد با ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی گری

یکی از برند های مطرح در جهان کولر گازی گری می باشد که کیفیت فوق العاده ای دارد. این کولر گازی در چندین مدل مختلف تولید شده است که بیشترین نمونه وارداتی آن مدل معمولی و پر مصرف آن است که سرما و گرمایی غیر قابل باوری دارد.

توجه داشته باشید که در مدل های اینورتر حتما می بایست توسط تکنسین کولر گازی چک گردد و اینورتر بودن دستگاه تایید گردد. اکثر مدل های موجود در بازار ایران پر مصرف بوده و به اصطلاح لیبل چسبانده شده است. شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیر کولر گازی گری و اسپلیت گری در تهران می باشد. کافیست با شرکت تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

تعویض خازن کولر گازی

تمامی کمپرسور های روتاری و پیستونی که تک فاز و معمولی می باشند برای راه انداز خود به خازن نیاز دارند. این قطعه برای راه اندازی کولر گازی بسیار مهم و حیاتی است و اکثر خرابی ها و اتصالی ها مربوط به خازن می باشد. شرکت اسان تهویه با استفاده از بهترین و استاندارترین قطعات موجود در بازار بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی عرضه می نماید. توجه داشته باشید که تمامی قطعات استفاده شده شامل گارانتی می باشد.

سرویس کولر گازی سامسونگ

تعمیرات کولر گازی سامسونگ و سرویس کولر گازی سامسونگ شامل پیچیدگی های خاص خود است که هر تعمیرکاری نمی تواند مورد خرابی را برطرف نماید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کادر تعمیراتی شرکت آسان تهویه در کوتاهترین زمان ممکن اسپلیت سامسونگ شما را تعمیر نموده و از همه مهم تر قطعات مورد استفاده همگی اصلی و اورجینال می باشد. کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید. 

تعویض کنتاکتور کولر گازی

یکی از قطعات اصلی و محافظتی در داخل کولر گازی و اسپلیت ها کنتاکتور است. معمولا این قطعه برای کولر گازی ها با ظرفیت ۲۴۰۰۰btu به بالا مصرف می گردد. معمولا به علت سرویس نکردن کولر گازی در طولانی مدت و یا نداشتن شارژ گاز کافی این قطعه آسیب می بیند.

کنتاکتور ها معمولا بر روی کولر گازی های معمولی نصب می شود. کیفیت این قطعه برای کولر گازی بسیار مهم است زیرا در غیر اینصورت به طور مکرر معیوب شده و باید مجدد تعویض گردد. یکی از ویژگی های تعمیرکاران شرکت آسان تهویه همراه داشتن یک سری از قطعات ضروری برای کولر گازی می باشد که می تواند سرعت تعمیر دستگاه را افزایش ببخشد بنابراین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نحوه کارکرد با کنترل کولر گازی

نحوه استفاده از کنترل کولر گازی بدین صورت است که در ابتدا باید به وسیله دکمه on/off کولر گازی را روشن نمایید.

به وسیله دکمه MODE حالت سرمایش و یا گرمایش را انتخاب می کنیم سپس می توانید پرتاب باد دستگاه را تنظیم نموده که معمولا دارای سه حالت کند، متوسط، تند می باشد که سعی کنید از دور کند و یا متوسط در اکثر زمان ها استفاده نمایید. مشتریان گرامی توجه داشته باشید که دمای تنظیمی شما دمای اتومات نمودن کولر گازی می باشد و در سرمای خروجی کولر گازی تاثیری ندارد و تنها به کمپرسور اسپلیت فشار وارد می نماید.

علت آبریزش از پنل اسپیلت

یکی از ایرادات نصبی در کولر گازی و اسپلیت ها درست نبودن مسیر درین کولر گازی می باشد که بعد از مدت کوتاهی دچار نشتی آب از پنل می گردد. در برخی موارد دیگر به علت سرویس نکردن کولر گازی مسیر درین گرفته شده و آب به محیط داخل پس زده می شود. برای سرویس کولر گازی خود با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید.

سرویس کولر گازی  را جدی بگیرید زیرا در مصرف برق تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند. در صورت برطرف نشدن مشکل یا باید شلنگ در محیط داخل قرار بگیرد و یا توسط پمپ به سمت بیرون هدایت شود  برای تعمیر کولر گازی خود با ما تماس بگیرید.

تعمیر اسپیلت سامسونگ

شاید برای شما هم سوال باشد که تفاوت اسپلیت سامسونگ و کولر گازی سامسونگ در چیست؟ توجه داشته باشید که منظور از اسپلیت یعنی داشتن گرمایش و سرمایش ولی کولر گازی تنها منظور داشتن سرمایش می باشد. معمولا امروزه اسپلیت سامسونگ در بازار به وفور یافت می گردد.

تنها ایراد اسپلیت سامسونگ کم بودن قطعات یدکی آن است ولی نگران نباشید شرکتآسان تهویه نمایندگی تعمیرات اسپلیت سامسونگ در تهران می باشد و در کوتاهترین زمان ممکن مشکل اسپلیت سامسونگ شما را برطرف می نماید.

تعمیر برد کولر گازی اینورتر

در کولر های گازی امروزی از دانش اینورتر استفاده شده است که در مصرف برق تا حد خیلی زیادی صرفه جویی می شود ولی از سوی دیگر این کولر های گازی در برابر نوسانات برق فورا آسیب دیده و دقیقا به برد اصلی دستگاه صدمه می بیند. توجه داشته باشید که در صورت وجود برای کولر گازی خود از محافظ برق استفاده نمایید تا در برابر خطرات احتمالی محافظت نماید.

علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی

دلایل بسیاری در پرتاب باد کولر گازی تاثیر دارد یکی از آن ها سرویس کولر گازی می باشد که باید به صورت منظم سالیانه انجام گیرد. علت بعدی نیم سوز شدن فن پنل کولر گازی می باشد که در بیشتر مواقع باید تعویض شود زیرا موتور فن در برخی مدل ها قابل تعمیر نمی باشد.

برطرف کردن نشتی گاز کولر گازی

یکی از مشکلاتی که معمولا برای کولر گازی ها به وجود می آید نشتی گاز کولر گازی می باشد. برای برطرف نمودن نشتی گاز کولر گازی باید زمان زیادی را بگذاریم تا نشتی به طور کامل برطرف گردد. معمولا امروزه به علت وجود نصاب هاب مبتدی با قیمت های بسیار پایین در بازار برودتی ها این اتفاق بسیار زیاد برای کولر گازی ها به وجود می آید.

عده ای افراد سودجو برای فروش موادی به نام نشتی گیر متاسفانه سیستم کولر گازی را به طور کامل از بین می برند. تنها راه گرفتن نشتی کولر گازی استفاده از کمپرسور باد و یا کپسول ازت می باشد که با ایجاد فشار در داخل سیکل می تواند نشتی را پیدا نمود. توجه داشته باشید که بعد از گرفتن نشتی ابتدا سیستم را به طور کامل وکیوم نموده و سپس شارژ گاز را انجام دهید. 

کنترل همه کاره کولر گازی

نگران گم شدن کنترل کولر گازی خود نباشید، شما می توانید با استفاده از کنترل کولر گازی همه کاره دستگاه خود را کنترل نمایید. اما به این نکته توجه کنید که در برخی اسپلیت های کم مصرف اینورتر کنترل همه کاره ست نمی شود و حتما باید از کنترل خود دستگاه استفاده نمایید. برای خرید کنترل کولر گازی با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید و مشکل را برای کارشناسان توضیح دهید.

علت پریدن فیوز کولر گازی

برای شما اتفاق افتاده است که بعد از روشن نمودن کولر گازی فیوز برق واحد می پرد . دلیل اصلی این مشکل وجود اتصالی در سیستم برق دستگاه می باشد.

۱-سرویس کولر گازی در طولانی مدت انجام نشده و کمپرسور معیوب گردیده است.

۲-نداشتن شارژ گاز کولر گازی کافی، گاز موجود در کولر گازی نقش روان کاری کمپرسور را بر عهده دارد که در صورت نبود کمپرسور گیرپاژ می کند.

۳-استفاده کردن از کابل های دو تیکه که نصاب های مبتدی  بسیار این اشتباه را مرتکب می شوند.

پنل کولر گازی صدا می دهد علت چیست

پنل کولر گازی بعد از مدتی که استفاده می گردد باید سرویس شود در صورتی که سرویس کولر گازی را به طور مرتب انجام ندهید باعث می شود که به قطعات دیگر پنل کولر گازی آسیب وارد گردد.

۱-معمولا بلوور پنل کولر گازی در صورتی که از بالانس خارج گردد باعث ایجاد سرو صدا می شود.

۲-خشک شدن یاتاقان پنل که باید باز شده و روان کاری گردد.

۳-خرابی موتور فن داخلی پنل کولر گازی که در صورت امکان تعمیر می گردد.

۴-تراز نبودن پنل کولر گازی که باعث به وجود آمدن صدا می شود.

آموزش تصویری سرویس کولر گازی

در این قسمت سعی داریم تا شما را با نحوه سرویس کولر گازی آشنا کنیم. معمولا با توجه به شدت کثیفی دستگاه از روش های مختلفی برای سرویس استفاده می گردد. دستگاه کارواش به همراه کاور، دستگاه بخار شو،… با توجه به این روش ها می توان کولر گازی را سرویس نمود. توجه داشته باشید که در برخی موارد پنل کولر گازی باید به طور کامل از محل نصب شده باز شود و پنل بر روی زمین کامل جدا شود و سرویس کامل انجام گیرد. سرویس ها با تجوه به کار انجام شده قیمت های متفاوتی دارند.

تعویض برد کولر گازی

امروزه به علت وجود نوسانات برق که توسط پیمانکاران و خطوط برقی که بدون هیچگونه استانداری در حال کار می باشند به سیتم های برقی آسیب های زیادی وارد می نماید. یکی از این آسیب ها سوختن برد کولر گازی می باشد. معمولا برق ابتدا وارد برد دستگاه می گردد ولی در برخی دستگاه ها برق ابتدا وارد یونیت خارجی شده و آسیب را مستقیم به کمپرسور کولر گازی و سپس به برد کولر گازی وارد می نماید. 

برد کولر گازی در بیشتر مولقع قابل تعمیر می باشد ولی در بعضی موارد باید با برد مشابه و در نبود برد مشابه از برد همه کاره استفاده نمود برای تعمیر برد کولر گازی خود با شرکت آسان تهویه تماس گرفته و مشکل را برای کارشناسان توضیح دهید.

تعمیر کمپرسور کولر گازی

اصلی ترین قطعه در کولر گازی کمپرسور کولر گازی می باشد که با متراکم نمودن گاز تولید سرما می کند. کمپرسور کولر گازی به طور کامل بسته می باشد  مخصوصا در مدل های روتاری که به موشکی نیز معروفند. در برخی دیگر کمپرسورهای پیستونی و اسکرال می باشند که بعضی از آنها قابل تعمیر می باشند ولی در صورت تعمیر عمر زیادی نخواهند داشت. تاحد ممکن سعی کنید کمپرسور کولر گازی را تعویض کنید زیرا تعمیر آن اصلا مقدور به صرفه نمی باشد.

از علل سوختن کمپرسور می توان نوسان برق، کمبود گاز ، مناسب نبودن ظرفیت کولر گازی با محیط، سرویس نشدن در طولانی مدت

برای تعویض کمپرسور کولر گازی با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید.

تعویض کمپرسور کولر گازی

تعویض کمپرسور کولر گازی باید توسط تکنسین ماهر و با تجربه انجام گیرد تا بتوان از آن نتیجه مورد قبولی دریافت کنید. در زمان تعویض کمپرسور باید تمامی قسمت ها را کنترل نمایید که در صورت کیپ بودن سیکل کمپرسور از بین می رود. معمولا کمپرسورها در زمان سوختن گاز داخل خود را وارد سیکل می نمایند که ابتدا باید سیکل توسط ازت شسته شود و سپس کمرسور تعویض گردد برای تعویض کمپرسور  با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید.

موتور فن پنل کار نمی کند علت چیست

عامل ایجاد باد در یونیت داخلی کولر گازی موتور فن پنل می باشد تمامی دستورات که به موتور فن داده می شود توسط برد می باشد. اگر برد در دستور دادن به موتور فن ناتوان باشد فن داخلی کولر گازی کار نمی کند که در این صورت باید برد کولر گازی تعمیر گردد. در مورد بعدی دستور به موتور فن صادر می گردد ولی موتور فن توان کارکرد ندارد که در این صورت موتور فن داخلی نیم سوز شده است و باید تعویض گردد برای تعویض موتور فن پنل کولر گازی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی ایوولی

یکی از برند های که به تازگی وارد بازار ایران شده است کولر گازی ایوولی می باشد. این کولر گازی دارای کیفیت نسبتا بالایی می باشد قطعات مصرف شده در این دستگاه از دستگاه های مختلف می باشد و قطعات یدکی آن به وفور در بازار یافت می گردد. معمولا بیشترین خرابی های کولر گازی ایوولی در اثر سرویس نشدن در طولانی مدت برای این کولر گازی به وجود می آید. توجه داشته باشید که در صورت افزایش متراژ لوله کشی حتما می بایست شارژ گاز نیز انجام گردد در غیر اینصورت کمپرسور کولر گازی آسیب شدیدی خواهد دید.

تعمیر برد کولر گازی

معمولا در روزهای گرم تابستان به علت قطع و وصل شدن مکرر برق ها باعث می شود برد های کولر گازی دچار نوسان برق شده و برد کولر گازی دچار سوختگی گردد. توجه داشته باشید که تا حد ممکن بر سر راه برق کولر گازی از محافظ برق استفاده نمایید ولی در مابقی موارد برق مستقیم وارد برد کولر گازی شده و برد را از بین می برد. شرکت آسان تهویه متخصص تعمیر انواع برد کولر گازی در سراسر تهران می باشد. توجه داشته باشید که برد کولر گازی حتما می بایست توسط  تعمیرکار مجرب شرکت آسان تهویه عیب یابی و در صورت لزوم تعمیر انجام گیرد از پذیرفتن برد های دست کاری شده توسط تعمیرکاران متفرقه و یا برد های باز شده از روی کولر گازی معذوریم.