تعمیر پکیج فرولی

شرکت آسان تهویه مرکز تخصصی تعمیر پکیج فرولی در سراسر تهران بوده. پکیج فرولی برند معتبر ایتالیایی  با سابقه طولانی در تولید پکیج گرمایشی یک سیستم بسیار هوشمند با توانایی عیب یابی الکترونیکی در بازار کشور مورد استقبال مشتریان قرا گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تعمیرات پکیج فرولی آشنا بسازیم.شرکت آسان تهویه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

سرویس پکیج

راه اندازی پکیج فرولی

معمولا پکیج دیواری فرولی باید به صورت سالیانه سرویس و اسید شویی شود

تمامی قطعات داخلی پکیج توسط واشر ها و اورینگ ها آب بندی می شود که در صورت خرابی در آن ها پکیج دچار نشتی آب می گردد.

معمولا قسمت پمپ و قسمت فن پکیج دیواری فرولی در اثر رسوب آب مدار گرمایشی و فن نیز در اثر گرد و غبار فراوان دچار خرابی می شوند.

راه اندازی پکیج فرولی بدین صورت انجام می پذیرد که در مرحله اول فشار عقربه ای مانند بر روی دستگاه باید عددی بین ۱تا۲ را نشان دهد برای تنظیم فشار گرمایشی از طریق شیرپرکن که در زیر دستگاه تعبیه شده است این کار راانجام می دهیم سپس دستگاه را به برق متصل نموده دقت داشته باشید حتما از محافظ برق برای دستگاه استفاده کنید چرا که از آسیب های ناشی از نوسان برق کنترل میگردد. بعد از روشن نمودن دستگاه با استفاده از دکمه MODE می توانید حالت تابستانه و زمستانه را انتخاب کرده و از پکیج استفاده نمایید. دقت داشته باشید در صورت موجود بودن آب در داخل پکیج احتمال گیرپاژ پمپ وجود دارد برای رفع این موضوع تعمیرکار باید پمپ را باز کرده و از حالت گیرپاژ آزاد نماید.

تعمیر پکیج فرولی

بهترین زمان برای سرویس پکیج فرولی

بهترین زمان برای سرویس پکیج فرولی ابتدای فصل زمستان است. در این زمان بیشترین فشار به پکیج وارد می شود چرت که با شروع فصل زمستان از فشار حداکثری به پکیج وارد می گردد و در صورت داشتن رسوب و یا خرابی به پکیج آسیب وارد می گردد.

تعمیرکار پکیج فرولی

مشتریان گرامی توجه داشته باشید که پکیج فرولی وارداتی بوده و اکثر قطعات ایتالیایی می باشد بنابراین تعمیرکار این پکیج باید فرد دوره دیده و با تجربه باشد تا بتواند در کوتاهترین زمان ممکن و با حداقل هزینه تعمیر پکیج فرولی شما را انجام دهد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که شرکت آسان تهویه دارای کادر حرفه ای تعمیرات در سطح تهران می باشد کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

بهترین زمان برای سرویس پکیج فرولی چه زمانی است

توجه داشته باشید که بهترین زمان برای سرویس پکیج فرولی ابتدای فصل زمستان می باشد. با شروع فصل زمستان فشار مضاعف به پکیج دیواری وارد می گردد. برای اینکه همواره دستگاه سالم و بی عیب و نقص داشته باشید می بایست سرویس های پکیج را جدی بگیرید.

ایراداتی که در دستگاه به آن برخورد میکنید

در این قسمت می خواهیم به تعدادی از ایراداتی که برای دستگاه شما اتفاق می افتد را مختصر توضیح دهیم. دقت داشته باشید به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید زیرا این کار بسیار خطرناک بوده و می تواند خسارت هایی زیادی ایجاد نماید.

سرویس سالانه پکیج

آبگرم مصرفی گرم و سرد می شود علت چیست؟

زمانی که این مشکل رخ می دهد نشاندهنده خرابی در قطعه شیر برقی و یا کیت دستگاه می باشد توصیه متا این است که ابتدا دستگاه را با یک اسید شویی راه اندازی کنید معمولا ۹۰٪مشکلات در پکیج با اسید شویی پکیج و سرویس پکیج حل میگردد .

استفاده از صافی برگشت برای پکیج الزامی می باشد

به دلیل استفاده از مواد نامرغوب در جهت تولید رادیاتورهای دیواری باعث شده است که صدمات بسیاری را به پکیج دیواری شما وارد می کند. ناخالصی های موجود در سیکل گرمایشی و رادیاتورها می تواند به قطعات مختلف پکیج فرولی شما آسیب وارد نماید.

فشار پکیج افت پیدا می کند علت چیست؟

این مشکل یکی از مشکلات متداول شما مشتریان عزیز می باشد زمانی که این مورد اتفاق میافتد نشان دهنده نشتی آب در مدار گرمایشی می باشد تمامی نقاط باید چک شود.معمولا نشتی از شیر های رادیاتور . یا سوراخ شدن رادیاتور داخل حمام می باشد که باید تعویض گردد.

تعمیرکار پکیج فرولی

رادیاتورها گرمای مناسبی ندارد و آبگرم مصرفی گرم است؟

توجه داشته باشید که سیستم در این مورد خرابی دارد و یا رادیاتورها گرفتگی دارد و گردش آب در سیستم به خوبی انجام نمی گردد و یا شیر سه راهه معیوب شده است.

تعمیرات پکیج فرولی

تعمیرات پکیج فرولی در مجموعه آسان تهویه به صورت تخصصی انجام می گیرد تا بتوان با صرف کم ترین هزینه پکیج فرولی را راه اندازی نمود. متاسفانه برخی شرکت ها با به کار گیری افراد مبتدی و هزینه های کم تر سبب شده اند که دید افراد نسبت به تعمیرکاران تغییر کند. همواره توجه داشته باشید که تعمیرات پکیج شغل بسیار حرفه ای بوده و به تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد. کافیست با شرکت آسات تهویه تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

خالی کردن آب داخل پکیج فرولی چگونه است

برای خالی نمودن آب داخل پکیج فرولی ابتدا ورودی آب سرد به پکیج فرولی را می بندیم. سپس شیر پرکن را باز کرده و نزدیک ترین شیر به پکیج دیواری قسمت آب گرم را باز می کنیم دستگاه شروع به تخلیه نموده حداقل چند دقیقه زمان می برد سپس می توانید پکیج را باز کنید.

صدای زیادی از داخل پکیج شنیده می شود علت چیست؟

معمولا اولین قسمتی که در پکیج مشکوک به صدا می باشد پمپ پکیج بوده که باید بازدید گردد معمولا سرویس پمپ را در سرویس های خود انجام دهید تا با مشکل خرابی پمپ پکیج رو به رو نشوید.

سرویس پکیج فرولی

تعویض پمپ پکیج فرولی

اگر پمپ پکیج شما صداهای آزار دهنده دارد و یا به طور کلی گیرپاژ کرده است راه کار آن فقط تعویض پمپ می باشد. سعی کنید در هر سرویس دوره ای  پکیج فرولی گزینه سرویس پمپ را نیز حتما انجام دهید تا خیلی کمتر با این مشکلات رو به رو شوید.

علت سوختن پمپ پکیج فرولی چیست

متاسفانه شستشوی مدار گرمایشی در بین تعمیرکاران رایج نبوده و هزینه های آن را مشتریان قبول نکرده و در نهایت آن منجربه خرابی پکیج دیواری و الخصوص سوختن پمپ پکیج فرولی می گردد. ناخالصی های موجود در سیکل سبب آسیب رساندن به پمپ پکیج می گردد که باید قطعه تعویض گردد.

فلومتر پکیج فرولی

فلومتر پکیج فرولی وظیفه هشدار دادن باز بودن آبگرم  مصرفی به برد الکترونیکی را بر عهده دارد.فلومتر پکیج فرولی از برند التک بوده و از کیفیت بالای برخوردار است.سعی کنید قطعات اصلی را بر روی پکیج خود نصب کنید.

هواگیری پکیج فرولی

برای شروع راه اندازی پکیج فرولی دقت کنید که بعد از تنظیم فشار باید تک تک رادیاتور ها را هواگیری کنید در غیر اینصورت به قسمت های مختلف پکیج آسیب وارد میگردد

اسید شویی پکیج

اسید شویی پکیج فرولی

اسید شویی پکیج فرولی باید فقط توسط تعمیرکار صورت پذیرد زیرا کار بسیار دشواری بوده و نیازمند ابزار های خاص بوده و دانش فنی پس هیچگاه خودسرانه در منزل اقدام به این کار نکنید زیرا جز آسیب وارد نمودن به قطعات کاری از پیش نخواهید برد . دستگاه را خاموش کرده سپس آب داخل دستگاه را تخلیه نموده و بعد از آن اقدام به باز کرن مبدل دستگاه کرده با دیسکیلر شستشو داده و دوباره دستگاه را مونتاژ نمایید.

تعمیر پکیج فرولی

تعمیر پکیج فرولی به یک تعمیرکار با تجربه نیاز دارد که بتواند بدون آسیب رساندن به قطعات دیگر تعمیر پکیج را انجام دهد.شرکت آسان تهویه با داشتن کادر تعمیراتی حرفه ای و با تجربه در کمترین زمان ممکن پکیج فرولی شما را عیب یابی و سپس تعمیر می کند.فقط کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

علت گرم و سرد شدن آبگرم مصرفی چیست

یکی از علائمی که پکیج دیواری فرولی به هنگام فرا رسیدن زمان اسید شویی و سرویس رخ می دهد گرم و سرد شدن آبگرم مصرفی می باشد. توجه داشته باشید زمانی که با این مشکل مواجه می شوید دمای پکیج دیواری را افزایش ندهید زیرا با این کار فشار مضاعف به کل سیستم پکیج وارد می گردد و قطعات مختلف را معیوب می نماید.

شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیر پکیج دیواری فرولی می باشد فقط کافیست با کارشناسان شرکت آسان تهویه تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

تعمیرکار پکیج فرولی

مهم ترین قسمت تعمیرات یک پکیج تعمیرکار پکیج است زیرا در صورت ماهر نبودن در امر تعمیر پکیج فرولی با مشکل رو به رو خواهد شد.متاسفانه به علت کم رونق شدن بازار های دیگر همه به سمت کارهای فنی همانند پکیج روی آوردند و با کمترین دانش اقدام به تعمیر پکیج کرده که فقط به پکیج آسیب وارد می کنند.

تعمیر برد پکیج فرولی

توجه داشته باشید که برد پکیج قطعه ای بسیار حساس و گران می باشد تعمیر برد پکیج فرولی را به افراد ناوارد و مبتدی واگذار نکنید زیرا با قیمت پایینتر آسیب بسیار زیادی را به شما وارد خواهند آورد. شرکت آسان تهویه مرکز تخصصی تعمیر برد پکیج فرولی در سراسر تهران می باشد.

تعمیرکار پکیج

پکیج فرولی نشتی آب دارد علت چیست؟

هنگامی که شما متوجه می شوید بعد از گذشت چند ساعت مانومتر پکیج دستگاه شما افت پیدا میکند و از زیر پکیج شما نشتی آب دارد سریعا پکیج را خاموش کرده و با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.وقتی این نشتی آب ادامه دار باشد به تمامی قطعات داخلی پکیج  فرولی آسیب وارد کرده و تعمیر پکیج شما با مشکل رو به رو خواهد شد زیرا تمامی پیچ های پکیج شما زنگ زده و دیگر باز نمی شوند و این شما را با هزینه های زیادی رو به رو خواهد نمود .معمولا قطعات پکیج فرولی و دیگر پکیج های موجود در سطح کشور توسط اورینگ ها و واشر های نسوز آب بندی می شوند که در صورت خراب شدن این واشر ها و اورینگ ها پکیج فرولی شروع به نشتی آب میکند.

آب گرم خروجی بسیار داغ و سوزنده است علت چیست؟

فشارآب ورودی به دستگاه بسیار کم بوده که علت آن یا خرابی پمپ یا گرفتگی لوله ورودی آب به پکیج و یا گرفتگی لوله خروجی می باشد. دستکاری شیر گاز پکیج نیزموجب این امر شده که سرویسکار به جهت سرویس نکردن مبدل ها اقدام به دستکاری شیر گاز می کند که جز آسیب خیر دیگری برای شما و پکیج ندارد.

اسید شویی پکیج

آبگرم خروجی پکیج فرولی گرم و سرد شده و یکنواخت نمیباشد علت چیست؟

هنگامی که با این مشکل رو به رو می شوید بیشترین احتمال ممکن گرفتگی داخلی پکیج فرولی می باشد که باید دستگاه توسط سرویسکار اسید شویی گردد. زمانی که کیت ۳راهه دستگاه نیز خراب شده باشد نیز همین اتفاق میافتد. سوختن شیر موتوری پکیج فرولی نیز همین موارد را شامل می شود.  تشخیص خرابی این قطعات فقط باید توسط تعمیرکار انجام گردد و به هیچ عنوان دستگاه را دستکاری نکنید.

علت روشن نشدن پکیج فرولی

اگر با این مشکل رو به رو شوید که پکیج فرولی شما روشن نمی شود مشکل به احتمال زیاد وجود نوسان برق زیاد در داخل ساختمان برد پکیج فرولی دچار آسیب شدیدی شده است.

توجه داشته باشید که استفاده از محافظ برق بسیار ضروری می باشد و شما را از هزینه های زیاد نجات می دهد.

آیا نصب صافی برگشت در مسیر گرمایش الزامی است

مشتریان گرامی توجه داشته باشید که وجود رسوبات و ناخالصی در رادیاتورها بسیار زیاد است و در صورتی که آنها وارد سیکل پکیج دیواری گردد تمامی قسمت های پکیج را دچار خرابی می کنند. بنابراین با نصب صافی برگشت در مسیر رادیاتورها از خرابی پکیج خود جلوگیری نمایید.

از داخل پکیج فرولی صدای تق تق و ناهنجار شنیده می شودعلت چیست؟

در بعضی اوقات به هنگام استفاده از پکیج شروع به ایجاد صدا نموده مهم ترین علت صداهای ناهنجار پکیج فرولی خرابی پمپ پکیج بوده که باید با نمونه مشابه و اندازه معین پکیج تعویض گردد دقت داشته باشید پمپ پکیج قطعه ای تعویضی بوده و به هیچ عنوان پمپ دست دوم استفاده نکنید.

در بعضی از دستگاه ها به علت تک مبدل بودن خرابی مبدل پکیج علت ایجاد سرو صدا در پکیج می شود که تنها راه آن عوض کردن با نمونه مشابه است.

سرویس پکیج

رادیاتورها گرم بوده ولی ابگرم مصرفی گرم نمی شود علت چیست؟

این اتفاق در زمستان افتاده است که شما با این مورد برخورد کردید که رادیاتور ها گرم بوده ولی آبگرم مصرفی گرم نمیشود. اولین قسمت که باید بررسی گردد گرفتگی داخلی پکیج باید چک گردد سپس کیت چند راهه سنسور ها و خود شیر چند راهه باید چک شود.

رفع خطای f37 در پکیج فرولی

سیستم عیب یابی پکیج فرولی از نوع الکترونیکی بوده و با علائم انگلیسی نمایش داده می شود.

یکی از خطاهای رایج پکیج فرولی خطای f37 است که با مشاهده آن کافیست به وسیله شیر پرکن پکیج فرولی فشار مدار گرمایش را بین ۱بار تا ۲بار تنظیم نمایید و بعد از ریست نمودن پکیج دیواری فرولی را دوباره راه اندازی نمایید.

با زیاد کردن دما فشار دستگاه نیز بالا میرود علت چیست؟

هنگامی که هوا سرد می شود شما مجبور به افزایش دما هستید با افزایش دادن دمای پکیج ایران رادیاتور متوجه می شوید که فشار روی پکیج نیز افزایش می یابد علت این امر بدلیل گرفتگی در مدار رادیاتورها آب به خوبی در مدار به گردش در نیامده و فشار بالا میرود. پمپ دستگاه به خوبی عمل نمیکند و یا پروانه پمپ کثیف و شکسته است.منبع انبساط پکیج باید چک شود چرا که یکی از علل این مشکل خرابی منبع انبساط پکیج بوده

قطعات پکیج

فن پکیج فرولی یکسره کار میکند علت چیست؟

بعضی اوقات برای شما پیش آمده است که بعد از بستن شیر آب و یا اتومات کردن پکیج در فصل سرما فن پکیج خاموش نمیشود و یکسره کار کرده و پکیج فرولی شروع به دادن خطا میکند زمانی که این خطا رخ میدهد به احتمال زیاد سیستم تهویه یا همان فن پکیج فرولی به خوبی تخلیه نمیکند و یا کثیف شده است بعد از چک کردن کامل فن و همچنین سنسور فن نوبت به برد پکیج می رسد که بایدتعمیر گردد.

نحوه هواگیری پکیج فرولی

توجه داشته باشید که در سیستم داخلی پکیج دیواری فرولی دارای هواگیری اتومات بوده ولی در صورتی که به علت کثیفی بیش از حد آب داخل رادیاتورها می بایست توسط آچار هواگیری از قسمت ونت رادیاتور را هواگیری نمایید و سپس پکیج فرولی را راه اندازی نمایید.

نحوه ریست کردن پکیج فرولی

در برخی مواقع در حین کارکرد پکیج دیواری فرولی نیاز به ریست کردن می باشد زیرا یا دستگاه به درستی فرمان نمی گیرد یا قسمتی از پکیج کار نمی کند. برای ریست نمودن پکیج دیواری فرولی کافیست با استفاده از دکمه reset پکیج را ریست نموده و دوباره راه اندازی نمایید به این ترتیب پکیج از نو شروع به کار می کند و خطاهای نشان داده شده پاک می گردد.

تعمیر پکیج

تنظیم فشار پکیج فرولی

برای تنظیم فشار پکیج فرولی و یا هر پکیج دیگری که استفاده می کنید سعی کنید ابتدا پکیج را خاموش نمایید، سپس به وسیله شیری آبی رنگ و یا مشکی که در زیر پکیج قرار دارد فشار پکیج را بالا برده و حدودا در محدوده ۱.۵ بار قرار دهید سپس شیر را ببندید. تنظیم فشار پکیج در اکثر دستگاه ها به همین صورت انجام می گیرد.

در صورتی که با باز کردن شیر فشار تغییری نمی کند تلاش نکنید و با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست تعمیرکار نمایید تا مشکل را برطرف سازد. بالا رفتن لحظه ای فشار پکیج  آسیب های زیادی را به قطعات مختلف وارد می کند

نحوه راه اندازی پکیج فرولی در زمستان

زمانی که می خواهید پکیج فرولی را در حالت زمستانه قرار دهید ابتدای شیرهای مربوطه به مدار گرمایشی را باز نمایید سپس از گیرپاژ نبودن پمپ پکیج اطمینان حاصل نموده و سپس پکیج را بر روی حالت  WINTER  ویا حالت یخ را انتخاب نمایید و توسط دکمه موجود میزان دما را نیز تایین کنید.

اسید شویی پکیج

ارور پکیج فرولی مدل Domitech

کد خطاشرح عیب
A01مشعل روشن نمی شود
A02علامت شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است
A03فعال شدن کلید حرارتی
F04فعال شدن ترموستات دود
F05فن عمل نمی کند
A06جرقه زده می شود ولی مشعل روشن نمی گردد
F08افزایش بیش از حد دمای مبدل
F10اشکال در سنسور مدار گرمایشی
F11اشکال در سنسور آبگرم مصرفی
F14اشکال در سنسور اطمینان مدار گرمایشی
A23افت فشار آب مدار گرمایشی به مدت بیش از ۴ دقیقه
A24بیش از ۳مرتبه شارژ آب مدار گرمایشی در ۲۴ ساعت
F34افت ولتاژ برق ورودی کمتر از ۱۷۰ ولت است
F35نوسان در فرکانس برق ورودی
F37افت فشار آب مدار گرمایشی
A41اشکال در محل قرار گیری سنسورها
F42اشکال در سنسور دو کاره
F43فغال شدن سیستم حفاظت از مبدل حرارتی
F50اشکال در مدولاتور شیرگاز

ارور پکیج فرولی مدل Divatech

ارور A01 پکیج فرولی: مشعل روشن نمی شود

ارور A02 پکیج فرولی: علامت شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است

ارور A03 پکیج فرولی: فعال شدن کلید حرارتی

ارور F04 پکیج فرولی: فعال شدن ترموستات دود

ارور F05پکیج فرولی: فن عمل نمی کند

ارور A06 پکیج فرولی: شعله ۶مرتبه در ۱۰ دقیقه خاموش شده است

ارور F08 پکیج فرولی: دمای مبدل به بیش از ۹۹ درجه افزایش یافته

ارور A09 پکیج فرولی: شیر گاز اشکال دارد

ارور F10 پکیج فرولی: اشکال در سنسور مدار گرمایشی

ارور F11 پکیج فرولی: وجود اشکال در سنسور آبگرم مصرفی

ارور F12 پکیج فرولی: اشکال در سنسور آبگرم مصرفی

ارور F14 پکیج فرولی: اشکال در سنسور اطمینان دوگانه(چهار سیم) مدار گرمایشی

ارور A16 پکیج فرولی: شیرگاز ایراد دارد

ارور F20 پکیج فرولی: عدم تشکیل یا تشخیص شعله

ارور A21 پکیج فرولی: احتراق غیر طبیعی و ناقص

ارور F34 پکیج فرولی: افت ولتاژ وروردی به کمتر از ۱۷۰ ولت

ارور F35 پکیج فرولی: نوسان در فرکانس برق ورودی

ارور F37 پکیج فرولی: افت فشار آب مدار گرمایشی

ارور F39 پکیج فرولی: اشکال در سنسور دمای خارجی

ارور A41 پکیج فرولی: اشکال در محل قرار گیری سنسورها 

ارور F42 پکیج فرولی: اشکال در سنسور دوگانه

 ارور F43 پکیج فرولی: فعال شدن سیستم حفاظت از مبدل حرارتی

ارور F50 پکیج فرولی: اشکال در مدولاتور شیرگاز

ارور A51 پکیج فرولی: اشکال در سیستم تخلیه دود

مناطق تحت پوشش شرکت آسان تهویه در شمال تهران

خیابان باهنر  / بلوار اندرزگو / چیذر / کامرانیه شمالی / کامرانیه جنوبی / الهیه / خیابان فرمانیه / بلوار اوشان / خیابان پاسداران / خیابان ساقدوش / خیابان فرشته / ولنجک / اختیاریه / دروس / بلوار کاوه / بلوار پناهی نیا / خیابان شریعتی / خیابان میرداماد / خیابان ملا صدرا / خیابان شیراز / جردن / خیابان ونک / میدان ونک / میدان تجریش / میدان قدس / خیابان سهروردی / خیابان بهشتی / سیدخندان / میدان آرژانتین / خیابان پلیس / خیابان معلم / میرعماد /محمودیه/

مناطق تحت پوشش شرکت آسان تهویه در غرب تهران

گیشا/ خیابان پاتریس / خیابان شهر آرا / ستارخان / سازمان آب / جلال ال احمد / بلوار مرزداران / خیابان گلاب / باغ فیض / بلوار فردوس / بلوار لاله / بلوار شقایق / بلوار ایت الله کاشانی /بلوار کوهسار / شهرزیبا / شهرک اکباتان / شهرک آپادانا / بلوار استاد معین / خیابان کارون / خیابان خوش / خیابان هاشمی / شادمان / خیابان توحید / خیابان ایثار / خیابان آریانفر / سعادت آباد / بلوار دریا / خیابان سرو / بلوار پاکنژاد / بلوار فرحزادی / خیابان سرو / بلوار بلوار سعادت آباد / خیابان آبشار / بلوار شهران / چیگر / بلوار میرزا بابایی / سردار جنگل / خیابان مخبری / بلوار عدل / بلوار کاج / تهرانسر / بلوار یاس / تهرانسر شرقی / خیابان تیموری / جنت آباد شمالی /جنت آباد جنوبی/جنت آباد مرکزی