تعمیر کولر گازی ال جی

تعمیر کولر گازی ال جی به صورت کاملا تخصصی توسط تکنسین های شرکت آسان تهویه انجام می گیرد. از آنجا که کولر گازی ال جی بسیار حساس می باشد سعی کنید از تعمیرکاران مجرب استفاده کنید. تعمیر کولر گازی ال جی به طور معمول ابتدای فصل تابستان انجام می گیرد. برای تعمیر کولر گازی ال جی با شرکت آسان تهویه تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

تعمیر کولر گازی ال جی

سرویس کولر گازی ال جی

سرویس کولر گازی ال جی می بایست هر ساله انجام گیرد سرویس کولر گازی ال جی برای مناطق پر تردد باید هر ۶ ماه یکبار انجام شود در غیر اینصورت پکیج با خرابی های زیادی رو به رو می گردد. برای سرویس کولر گازی ال جی می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

ارور کولر گازی ال جی

ارور کولر گازی ال جی در حقیقت به شما نشان می دهد که در قسمتی از کولر گازی ال جی مشکلی به وجود آمده است. ارور کولر گازی ال جی بیشتر برای راهنمایی تکنسین می باشد که به وسیله آن کولر گازی الجی شما را عیب یابی نماید. به هیچ عنوان کولر گازی ال جی خود را دستکاری نکنید چرا که احتمال آسیب رساندن به دستگاه توسط شما وجود دارد.

 

تعمیر کولر گازی ال جی

تعمیر برد کولر گازی ال جی

به علت نوسانات برق موجود در سیستم برق رسانی برد کولر گازی ال جی بسیار حساس می باشد و احتمال آسیب رسیدن به برد کولر گازی ال جی بسیار زیاد است. بنابراین تا جای ممکن از محافظ برق های بسیار قوی برای کولر گازی ال جی خود استفاده نمایید. برای تعمیر برد کولر گازی ال جی با شماره های درج شده تماس گرفته و درخواست سرویسکار نمایید.

در این قسمت می خواهیم در مورد ایرادات شایع کولر گازی ال جی را بررسی نماییم

با توجه به سابقه کارکرد تکنسین های شرکت آسان تهویه می خواهیم ایرادات پر تکرار برای کولر گازی ال جی را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که اکثر ایرادات می بایست توسط تکنسین مربوطه انجام گیرد تا از بروز آسیب به کولر گازی ال جی جلوگیری گردد.

عدم کارکرد کولر گازی ال جی

اگر به هر علتی کاکرد کولر گازی ال جی شما با مشکل رو به رو شده است و یا برای تعمیر کولر گازی شما نیار است در ابتدا کولر گازی شما روشن گردد تا به ادامه تعمیرات کولر گازی ال جی شما پرداخت. در صورتی که کولر گازی ال جی شما کار نکند ابتدا می بایست آن را چک نماییم

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اگر کولر گازی ال جی شما روشن نمی شود بسیار دشوار خواهد شد چرا که ابتدا باید مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی را برطرف نماییم. توجه داشته باشید که شما تنها به فیوز مینیاتوری کولر گازی ال جی دسترسی دارید و ابتدا باید این قسمت را بررسی نمایید.

بعد از بررسی قسمت فیوز مینیاتوری کولر گازی ال جی مابقی مسیر را باید تکنسین چک نمایید که کابل های ارتباطی به کولر گازی ال جی را چک می نماید.

تعمیر کولر گازی ال جی

 

چرا چراغ‌های روی کولر گازی ال جی  روشن نمی‌شود ؟

زمانی که چراغ های روی کولر گازی ال جی روشن نمی شود نشان دهنده این است که برق وارد کولر گازی ال جی نمی شود و یا باتری ریموت کولر گازی ال جی از کار افتاده است. شما می توانید باتری های ریموت کولر گازی ال جی را تعویض نموده و مجدد اقدام به روشن نمودن کولر گازی ال جی نمایید.

برق ورودی به کولر گازی ال جی را چک نمایید ساده ترین راه آن این است که در زمان قطع و وصل نمودن برق اصلی کولر گازی ال جی صدایی از پنل داخلی کولر گازی به گوش می رسد در صورتی که صدایی را متوجه نشدید دیگر ادامه ندهید.

در صورتی که برق وارد دستگاه می گردد و عکس العملی از کولر گازی ال جی رخ نمی دهد وجود خرابی در کولر گازی ال جی را نشان می دهد در این هنگام با شرکت آسان تهویه تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

خاموشی به صورت خودکار در کولر گازی ال جی رخ می دهد علت چیست

 • برق ورودی و برق تغذیه کولر گازی ال جی را چک نمایید. می بایست برق ۲۲۰ ولت در داخل کولر گازی ال جی وجود داشته باشد.
 • دقت داشته باشید که به روی ریموت کنترل کولر گازی ال جی حالت sleep را روشن نکرده باشید چرا که در این حالت کولر گازی به حالت خودکار خاموش میگردد.
 • فعال کردن حالت تایمر کولر گازی ال جی، اگر حس می کنید که حالت تایمر کولر گازی ال جی را روشن نموده اید می توانید با حالت off تایمر را در حالت خاموش قرار دهید.
 • توجه داشته باشید زمانی که کولر گازی ال چی به دمای تنظیم شده شما برسد( حالت اتومات) در این حالت پنل کولر گازی ال جی به طور کامل خاموش نمی گردد اگر این اتفاق رخ داد یعنی کولر گازی ال جی شما دچار خرابی شده است و به تعمیر کولر گازی ال جی نیاز دارید.

سرمایش کولر گازی ال جی شما با مشکل رو به رو شده است و یا سرمایش ضعیف است علت چیست

عوامل بسیاری در سرمادهی کولر گازی ال جی شما تاثیر گذار است که تکنسین های شرکت بعد از مراجعه به محل شما اقدام به چک نمودن قسمت های مختلف دستگاه شما می کنند. موارد مشابهی که مشتریان با آن برخورد می کنند شامل:

 • کولر گازی باد سرد نمی دهد
 • پرتاب باد کولر گازی ال جی کم شده است
 • کولر گازی ال جب در دمای تنظیم شده اتومات نمی کند علت چیست
 • یونیت خارجی کولر گازی ال جی همچنان در حالت روشن مانده در صورتی که پنل داخلی خاموش می باشد.

 

تعمیر کولر گازی ال جی

 

 

قسمت های مختلف کولر گازی ال جی

اواپراتور کولر گازی ال جی

یکی از مهم ترین قسمت های که در یونیت داخلی کولر گازی ال جی قرار گرفته است اواپراتور کولر گازی ال جی می باشد که مبرد یا همان گار در داخل این قسمت که به رادباتور نیز معروف است گردش می نماید. در هر صورتی که برای این قطعه مشکلی به وجود آید سیستم سرما دهی کولر گازی ال جی دچار خرابی می گردد. متاسفانه بی توجهی مشتریان عزیز نسبت به سرویس کولر گازی ال جی باعث کیپ شدن و گرفتگی این قسمت از کولر گازی ال جی می گردد که شستشو و تمیزی آن بعد ها مشکل بوده و هزینه زیادی را متوجه مشتری می نماید.

کندانسور کولر گازی ال جی

کدانسور کولر گازی ال جی یا همان یونیت خارجی کولر گازی ال جی که بیشتر قطعات را در داخل خود جای داده است بسیار مهم بوده و سالیانه می بایست سرویس و شستشو گردد. توجه داشته باشید که این قسمت به علت اینکه در هوای باز نصب می گردد بیشتر دچار کثیفی و گردو غبار می باشد بنابراین سرویس و شستشو این قسمت بسیار مهم می باشد.

کمپرسور کولر گازی ال جی

اگر به هر دلیلی کمپرسور کولر گازی ال جی که به عنوان قلب سیستم کولر گازی ال جی می باشد دچار خرابی و مشکل گردد دیگر سرمایی تولید نخواهد شد و می بایست تعویض گردد.

سرویس کولر گازی ال جی

 

فیلتر هوای پنل یا اواپراتور

اگر بعد از گذشت مدتی متوجه شدید که پرتاب باد کولر گازی شما کم شده است و یا سرمای کافی از پنل خارج نمی گردد شما باید سرویس پنل کولر گازی ال جی را انجام دهید.

سنسور دمای هوای داخلی

یکی دیگر از قطعاتی که باعث می شود سرمای هوای داخلی را بتواند کنترل کند و یا تنظیم کند  سنسور دمای هوای داخلی می باشد.

خازن

توجه داشته باشید که خرابی خارن چه درسیستم یونیت بیرونی و چه در سیستم یونیت داخلی درصورتی خرابی ایجاد مشکل می کند.

موتور فن داخلی

اگر به هر دلیلی موتور فن داخلی کولر گازی ال جی با مشکل مواجه گردد و یا به خوبی نتواند هوای داخلی محیط را سیر کوله نماید کولر گازی ال جی نمی تواند سرمای مناسب را تولید و انتشار دهد.

موتور فن یونیت خارجی

موتور فن یونیت خارجی به علت قرار گرفتن در محیط بیرون از واحد خرابی های بسیاری را تجربه می کند. وجود این قطعه برای تولید سرما بسیار پر اهمیت است.

تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم برای سرما دهی مناسب کولر گازی ال جی می باشد. در حقیقت در نبود و یا خرابی هر یک از این قطعات کولر گازی ال جی نمی تواند تولید سرما نماید.

علت پریدن فیور کولر گازی ال جی

برای بیشتر مشتریان اتفاق افتاده است که هنگام استفاده از کولر گازی فیوز مینیاتوریو یا همان فیوز اصلی واحد پریده است. و حالا می خواهیم سوالاتی که برای مشتریان پیش امده است را برای شما شرح دهیم:

 • کولر گازی ال جی هنگام روشن شدن فیور می پرد
 • کولر گازی ال جی هنگام روشن کردن مشکلی ندارد و هنگامیکه کمپرسور وارد مدار می شود فیوز می پرد
 • کولر گازی به محض روشن نمودن فیوز می پرد

رفع مشکل پریدن فیوز کولر گازی ال جی

 • تعویض فیوز مینیاتوری
 • تعویض کابل برق که در آن وجود اتصالی مشاهده شده است
 • خرابی کمپرسور که در داخل آن وجود اتصالی تست و چک شده باشد
 • خرابی خازن و وجود اتصالی داخلی آن
 • اتصالی در قسمت های مختلف کولر گازی ال جی همچون موتور فن داخلی و یا موتور فن خارجی

علت آبریزش یا نشتی آب از کولر گازی ال جی و یا علت پرتاب آب کولرگازی ال جی چیست؟

توجه داشته باشید که علل مختلفی برای این مشکل وجود دارد ولی مهم ترین آن ها ایراد نصبی و یا خرابی در قسمت تخلیه و درین کولر گازی ال جی می باشد. برای حل این مشکل شما می بایست از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید و قسمت های مختلف کولر گازی شما را چک نمایید. خرابی و وجود گرفتگی در درین کولر گازی ال جی ساده ترین آن ها و مشکل ترین آن ها کثیفی بیش ار حد درسینس پشتی پنل می باشد که در این زمان پنل کولر گازی ال جی می بایست باز گردد و تعمیر کولر گازی ال جی انجام گردد.

یخ زدن کولر گازی ال جی در تابستان

اگر برای شما هم این مشکل رخ داده است که هنگام استفاده از کولر گازی ال جی متوجه یخ زدن پنل کولر گازی ال جی می کنید. در این هنگام شما به تعمیر کولر گازی ال جی نیاز دارید. معمولا علل مختلفی باعث رخ دادن این مشکل می شود که در این جا آن ها را ذکر می کنیم.

 • خرابی موتور فن داخلی کولر گازی ال جی
 • خرابی موتور فن بیرونی کولر گازی ال جی
 • کمبود گاز داخل سیکل کولر گازی ال جی
 • کثیفی اواپراتور کولر گازی ال جی
 • کثیفی بلوور فن کولر گازی ال جی
 • گرفتگی در داخل سیکل کولر گازی ال جی

به طور خلاصه تمامی موارد بالا می توانند باعث یخ زدن کولر گازی ال جی را منجر شوند. کثیفی کولر گازی ال جی به علت گردش نداشتن هوا در داخل کولر گازی ال جی باعث یخ زدن کولر گازی ال جی می گردد. کثیفی بلوور فن نیر به همین صورت به علت گردش ندادن هوا در داخل پنل سبب یخ زدن کولر گازی ال جی می گردد. موارد دیگر نیز به همین صورت اتفاق می افتد. بدتیرین حالتی که نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی دارد گرفتگی در داخل سیکل کولر گازی ال جی می باشد که می بایست کولر گازی به طور کامل باز شود و با مواد شستشو داده شود در غیر اینصورت مشکل حل نخواهد شد.

علت پرتاب آب از کولر گازی ال جی چیست

برای اکثر کسانی از کولر گازی ال جی استفاده کرده اند اتفاق افتاده است که هنگام استفاده از کولر گازی ال جی متوجه آبریزش از کولر گازی ال جی می شوند و یا کولر گازی به حدی می رسد که شروع به پرتاب آب از دهنه کولر گازی ال جی می کند. در این قسمت به علل مختلف این مشکل را ذکر کرده ایم:

 • گرفتگی لوله تخلیه دستگاه
 • گرفتگی شلنگ تخلیه کولر گازی ال جی
 • خراب بودن پمپ تخلیه آب دستگاه
 • گرفتگی مسیر تخلیه آب دستگاه
 • نامناسب بودن لوله تخلیه آب کولر گازی ال جی

زمانی که هریک از موارد بالا رخ داده باشد شما باید با شرکت آسان تهویه تماس گرفته و درخواست سرویس کار نمایید چرا که حل کردن مشکلات بالا از عهده شما خارج بوده و امکان اسیب رساندن به کولر گازی ال جی می شوید. برای تعمیر کولر گازی ال جی با کارشناسان ما تماس بگیرید.