یخچال ویترینی چیست

همان طور که از اسم این نوع یخچال مشخص است به یخچالی گفته می شود که در فروشگاه ها و مغازه ها هم عمل سرد سازی محصولات را بر عهده دارد و همچنین همانند ویترینی محصولات داخل خود را به نمایش می گذارد.

یخچال های ویترینی در طی سالهای اخیر مدل های مختلف و همچنین سیستم های مختلفی بر روی آن ها قرار گرفته است. در ادامه مطلب در مورد قطعات و همچنینی خرابی هایی که ممکن است برای یخچال ویترینی شما به وجود آید اشاره می کنیم.

تعمیر یخچال ویترینی

طرز کار یخچال ویترینی چگونه است

به طور کلی می توان گفت که یخچال ها همگی عمل خنک سازی را بر عهده دارند ولی سرعت و همچنین طول عمر یخچال ویترینی و فروشگاهی با یخچال های خانگی متفاوت می باشد.

طرز کار به این صورت است که تعدادی قطعات با کارکردن همزمان در دمایی که ما برای یخچال ویترینی مشخص نمودیم تولید سرما می کند.

عیب یابی یخچال ویترینی

اگر برای یخچال ویترینی شما مشکلی به وجود آمده است به راحتی می توانید به شماره های شرکت آسان تهویه تماس بگیرید و در خواست تکنسین نمایید.

در برخی مواقع عیب یخچال شما بسیار سطحی بوده و حتی می توان به صورت تلفنی مشکل یخچال ویترینی شما را برطرف نماییم، بنابراین ابتدا مقالات موجود در این صفحه را مطالعه نمایید زیرا جواب بیشتر سوالات شما داده شده است.

تعمیر یخچال ویترینی

اجزای تشکیل دهنده یک یخچال ویترینی

ـ کمپرسور یخچال ویترینی: یکی از قطعات اصلی یک یخچال ویترینی کمپرسور می باشد در این قسمت گاز موجود در سیکل توسط کمپرسور فشرده شده و با فشار بسیار بالا به قسمت های دیگر یخچال منتقل می گردد

ـ کندانسور یخچال ویترینی: گازی که توسط کمپرسور فشرده می شود در کندانسور تسط فنی که در پشت آن قرار گرفته است به صورت مایع بسیار خنک وارد درایر شده و سپس توسط کاپیلاری وارد اواپراتور می شود

ـ اواپراتور یخچال ویترینی: گاز بعد از عبور از کاپیلاری وارد اواپراتور شده در این قطعه سرمایی تولید شده به محیط منتقل می گردد و محیط را سرد می کند.

ـ ترموستات یخچال ویترینی: دمای مورد نیاز برای محصولاتی که در یخچال ویترینی قرار گرفته توسط این قطعه کنترل می گرددکه در دمای مورد نیاز سرما را متوقف نماید.

شرح خرابی های متداول یخچال ویترینی

معمولا در هر دستگاهی خرابی ها و ایراداتی به وجود می آید که توسط تکنسین قابل تعمیر و برطرف نمودن استدر این قسمت ما تعدادی از خرابی  هارا مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید.

کمپرسور یخچال درست کار نمی کند علت چیست

کمپرسور یخچال کار می کند ولی قدرت کافی برای عمل سرما سازی را ندارد به عبارت دیگر قطعات داخلی کمپرسور مستهلک شده می بایست کمپرسور تعمیر ویا تعویض گردد. معمولا سوپاپ هایی که در داخل کمپرسور قرار دارند ساییده شده و قدرت فشرده سازی مبرد را ندارد.

تعویض کمپرسور یخچال صنعتی

موتور یخچال ویترینی  کار نمی کند علت چیست

زمانی که کمپرسور یخچال کار نمی کند نشان دهنده سوختن و یا در اصطلاح کمپرسور گیرپاژ نموده و دیگر غیر قابل استفاده می باشد و باید هر چه سریعتر تعویض گردد.معمولا در این زمان داخل کمپرسور اتصالی نیز رخ می دهد و آمپر بسیار بالایی نیز در لحظه نشان می دهد.

کمپرسور یخچال دیر روشن می شود علت چیست

اگر برای کمپرسور سخچال ویترینی شما این مشکل به وجود آمد نگران نباشید ابتدا باید قطعات الکتریکی کمپرسور را چک کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید، سپس سیم ها ارتباطی موجود را چک کنید.

در صورتی که هیچ کدام از موارد مشکلی نداشتن خرابی در داخل کمپرسور و قسمت سیم پیچ راه انداز می باشد.

یخچال سرمای کافی ندارد علت چیست

توجه داشته باشید که بیشترین قسمتی که در بحث خنک سازی یخچال ویترینی مهم هست وجود مبرد کافی در داخل سیستم است.

در صورتی که گاز داخل سیکل کافی نباشد سرمای یخچال به شدت افت پیدا می کند  و در صورت نادیده گرفتن فشار بسیار زیادی به سیم پیچ کمپرسور وارد می گردد.

اواپراتور یخچال ویترینی یخ می زند علت چیست

در بحث کمبود گاز داخل یخچال ویترینی این را در نظر داشته باشید که در صورت یخ زدن اواپراتور احتمال وجود نشتی گاز در داخل سیستم وجود دارد که ابتدا باید نشتی یابی انجام گیرد داریر تعویض گردد و مجدد شارژ گاز انجام شود. دقت داشته باشید که درایر در اثر کشیدن هوا به داخل سیکل مسدود می گردد.

لوله های کمپرسور یخ می زند علت چیست

معمولا لوله های که به کمپرسور متصل هستند در صورتی دچار یخ زدگی می گردد که مبرد کافی در داخل یخچال وجود نداشته باشد که به علت یکسره کار کردن دچار یخ زدگی می گردد برای شارژ گاز یخچال خود با شرکت آسان تهویه تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

کمپرسور یخچال یکسره کار می کند علت چیست

زمانی که سرمای کافی در داخل یخچال بسیار کم باشد و یا ترموستات یخچال ویترینی شما دچار خرابی شده باشد کمپرسور شما به صورت یکسره کار می کند و در صورت رفع نکردن عیب احتمال سوختن کمپرسور بسیار زیاد است.

تعمیر یخچال ویترینی در تهران

یکی از بهترین مراکز تعمیر یخچال ویترینی در سراسر در تهران شرکت آسان تهویه می باشد. چرا با آسان تهویه تماس بگیریم؟ زیرا با داشتن قطعات اصلی و اورجینال و همچنین داشتن تکنسین های با تجربه و حرفه ای سبب شده است که یکی از نمایندگی های vip در سطح تهران باشد. برای تعمیر یخچال ویترینی در تهران کافیست با شماره های ما تماس بگیرید.

نحوه شارژ گاز یخچال ویترینی

شارژ گاز یخچال ویترینی با توجه به نوع گاز استفاده شده در داخل  کمپرسور و همچنین روغن موجود در آن متفاوت بوده و ابتدا باید مشخص شود که نوع گاز دستگاه چیست و سپس اقدام به شارژ گاز یخچال ویترینی نمایید. توجه داشته باشید که ابتدا درایر قدیمی را از یخچال جدا نموده و داریر جدید جایگزین کنید و سپس اقدام به شارژ گاز نمایید.

علت خالی شدن گاز یخچال ویترینی چیست

خالی شدن گاز یخچال ویترینی علل مختلفی می تواند داشته باشد که مهم ترین آن ها نشتی در سیکل یخچال صنعتی می باشد. معمولا لوله ها، کندانسور، اواپراتور، درایر و کاپیلاری تیوب مستعد نشتی می باشند.

در برخی موارد خاص پوسته کمپرسور نیز دچار نشتی می گردد که در بیشتر مواقع غیر قابل تعمیر بوده و باید تعویض گردد. بدین منظور برای یافتن نشتی موجود باید سیستم را تحت فشار قرار داد تا بتوان نشتی را پیدا نمود.

تعمیر یخچال ویترینی مغازه

در داخل هر مغازه و فروشگاهی برای نگهداری از محصولاتی که نیاز به سرما دارند می بایست از یخچال استفاده نمود چرا که در نبود سرما این محصولات از بین رفته و فاسد می گردند. به طور کلی می توان گفت لازمه هر مغازه و فروشگاهی یخچال ویترینی می باشد. شرکت آسان تهویه برای تعمیر یخچال مغازه شما آماده خدمت رسانی می باشد کافیست با شماره های ما تماس گرفته و درخواست تعمیرکار یخچال نمایید.

نحوه تنظیم درجه یخچال ویترینی

به طور کلی محصولاتی که لازمه آنها نگه داری شدن در یخچال می باشد می بایست در دمای حدود ۵درجه سانتیگراد نگه داری شوند، بنابراین مشتریان گرامی درجه ترموستات خود را باید بین ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد تنظیم نمایند تا محصولات دچار یخ زدگی و یا فاسد شدن نگردند.

توجه داشته باشید که از چسباندن بلوی سنسور و یا قسمت حساس سنسور به محصولات جلوگیری نمایید زیرا دما به صورت صحیح به ترموستات اعلام نشده و آسیب به یخچال وارد می گردد.