سرویس داکت اسپلیت , شارژ گازداکت اسپلیت , راه اندازی داکت اسپلیت

دستگاهی که امروزه بسیار در سطح وسیعی در کشور در حال نصب و استفاده می باشد داکت اسپلیت می باشد . در حقیقت داکت اسپلیت همان اسپلیت بوده که به وسیله کانال کشی در فضای کل قرا رگرفته و هوای کل محیط را از طریق دریچه های خود مکش کرده و تصفیه نموده و دوباره به محیط برمیگرداند. 

استفاده کردن از داکت اسپلیت لازم آموزش هایی است که باید توسط سرویسکار به شما داده شود

سرویس و راه اندازی داکت اسپلیت

  داکت اسپلیت نیز مانند تمامی وسایل برقی دیگر نیاز به سرویس سالیانه دارد که در صورت رعایت نکردن آن با هزینه های بسیار هنگفتی رو به رو خواهید شد.برای راه اندازی داکت اسپلیت بدین صورت عمل می کنیم که دستگاه را روشن نموده و با استفاده از دکمه MODEکه بر روی ترموستات داکت اسپلیت قرار دارد حالت تابستان ویا زمستان را انتخاب کنید . مرحله بعدی انتخاب دور فن دستگاه است معمولا دور فن دستگاه را یا روی حالت متوسط یا حالت کند قرا دهید در حالت تند فن دستگاه با بالاترین قدرت خود کارمیکند و احتمال آسیب دیدگی در طولانی مدت را دارد بنابراین از دو حالت گفته شده استفاده کنیم.

در مرحله باید دمای دستگاه را تنظیم کنید بهترین دما برای کارکرد داکت اسپلیت ۲۵درجه سانتیگراد بوده .در این دما کمترین فشار به دستگاه شما اعمال میگردد و مصرف برق در بهترین حالت قرار میگیرد .

شارژ گاز داکت اسپلیت

با شروع فصل گرما بعد از روشن کردن دستگاه در حالت تابستانه باید دقت کنید که هوای خارج شده باید سرد و مطبوع باشد در غیر اینصورت و دادن هوای گرم از دریچه باید دستگاه را خاموش کرده و با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید

دادن هوای گرم نشاندهنده این است که داکت اسپلیت شما نیاز به شارژ گاز و سرویس دارد.بعد از شارژ گاز متوجه تغییر در میزان سردی هوای خروجی را مشاهده خواهید نمود

هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت

هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت مقدار مشخصی ندارد زیرا داکت اسپلیت ها در اندازه های مختلف با لوله کشی های متفاوت امکان این را ندارد که مقدار دقیقی از هزینه گاز را به ما نشان دهد . تعمیرکار دستگاه بعد از شارژ گاز دستگاه می تواند هزینه را به شما  اعلام نماید .توجه داشته باشید گاز مصرفی برای شارژ گاز داکت اسپلیت بسیار مهم است افراد مبتدی و ناوارد با وارد نمودن گاز نا مرغوب و تاریخ گذشته به دستگاه شما با هزینه های بسیار پایین فقط به سیستم شما آسیب وارد کرده و هزینه های زیادی را به شما در اینده متحمل میگردند.