تعمیر داکت اسپلیت گودمن

شرکت آسان تهویه مرکز تخصصی تعمیر داکت اسپلیت گودمن در سراسر تهران می باشد. این شرکت دارای تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه و دوره دیده بوده، مزایای تعمیرکاران این است که قطعات یدکی داکت اسپلیت به همراه خود دارند.تعمیر داکت اسپلیت گودمن کاملا تخصصی بوده و فقط باید توسط افراد متخصص انجام گیرد چرا که در غیر اینصورت آسیب های زیادی به دستگاه وارد می گردد.

سرویس داکت اسپلیت گودمن

خدمات گودمن

یکی از بهترین برند های موجود در دنیا داکت اسپلیت گودمن می باشد که در کیفیت و کارایی حرف اول را می زند ولی با توجه به اینکه برای مناطق گرمسیری در آمریکا طراحی شده است مقداری پرمصرف می باشد.

شرکت آسان تهویه مرکز خدمات داکت اسپلیت گودمن در سراسر تهران می باشد کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و سرویس خود را ثبت نمایید در کوتاهترین زمان ممکن تعمیرکار به محل شما اعزام می گردد.

چه زمانی داکت اسپلیت گودمن به سرویس نیاز دارد

به طور کلی داکت اسپلیت وظیفه جا به جایی هوای داخل محیط را بر عهده دارد، در هوای موجود به دلیل وجود غبار و ذرات بسیار زیاد می بایست داکت اسپلیت گودمن را حداکثر سالیانه سرویس نمایید در غیر اینصورت تمامی کثیفی وارد داکت اسپلیت شده و متحمل هزینه های بسیاری خواهید شد.

یکی از نشانه هایی که داکت اسپلیت شما نیاز به سرویس و یا شارژ گاز دارد کم شدن پرتاب باد داکت اسپلیت گودمن می باشد که در این زمان دستگاه شما به سرویس اساسی نیاز دارد و هزینه های بسیاری را برای شما دارد.

شارژ گاز داکت اسپلیت گودمن

داکت اسپلیت گودمن

تعمیر داکت اسپلیت گودمن داکت اسپلیت گودمن از دو قسمت یونیت داخلی (Indoor Unit) یا همان هواساز (Air handler) و یونیت خارجی (Outdoor Unit) یا همان کنداسور تشکیل شده است. هواساز در داخل واحد و یونیت خارجی در محوطه خارجی ساختمان مانند پشت بام، حیاط، بالکن، پارکینگ و… نصب می شود.

داکت اسپلیت گودمن دارای ظرفیت های ۲ تن تبرید، ۳ تن تبرید، ۴ تن تبرید، ۵ تن تبرید و ۶ تن تبرید متناسب برای متراژهای مختلف می باشد که در این بین یونیت کندانس های ظرفیت ۲ و ۳ تن تبرید تکفاز بوده و از ظرفیت ۴ تن تبرید به بالا سه فاز می باشند. از مهمترین مزایای استفاده از سیستم های تهویه مطبوع کانالی گودمن نسبت به سایر برند های داکت اسپلیت می توان به قابلیت اجرای لوله کشی مسی تا ارتفاع ۴۵ متر بالاتر و ۲۴ متر پایین تر از یونیت هواساز اشاره کرد. که با استفاده از این مزیت می توان کندانسینگ یونیت ها را از نمای ساختمان حذف کرد و در فضاهای غیر قابل استفاده مانند پشت بام یا زیرزمین قرار داد.

فهرست مطالب

تعمیر داکت اسپلیت گودمن

سرویس داکت اسپلیت گودمن

با شروع فصل تابستان و گرمای طاقت فرسا بعد از روشن کردن داکت اسپلیت گودمن متوجه این می شویم که از دریچه ها باد گرم خارج می شود. مدتی زمانی را تحمل می کنیم ولی متاسفانه تغییری احساس نمیکنید. به این موضوع باید فکر کنید که چه زمانی سرویس داکت اسپلیت را انجام داده اید. سرویس کردن داکت اسپلیت گودمن شامل مراحلی می باشد که بعد از تماس با شرکت آسان تهویه از آن با خبر خواهید شد.

تعمیر داکت اسپلیت گودمن در سرویس داکت اسپلیت بسیاری از قسمت های دستگاه توسط تعمیرکار بررسی میگردد که یکی از انها چک کردن آمپر کمپرسور بوده زمانی که شما بدون سرویس کردن دستگاه اقدام به روشن نمودن داکت اسپلیت می کنید تنها به دستگاه آسیب وارد کرده و با قبض های برق هنگفت روبه رو خواهید شد. 

کاهش مصرف برق داکت اسپلیت گودمن

بهترین راه برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت گودمن سرویس و شارژ گاز به موقع داکت اسپلیت گودمن می باشد. توجه داشته باشید که برای کاهش مصرف برق خود دمای تنظیمی دستگاه را بین ۲۳تا ۲۶ درجه سانتیگراد تنظیم نمایید. 

جوشکاری کویل داکت اسپلیت گودمن

در داکت اسپلیت گودمن برای تامین قسمت گرمایشی محیط از کویل آبگرم استفاده شده است، این کویل یا توسط موتور خانه مرکزی تامین آبگرم می شود و یا توسط پکیج دیواری، در قسمت بعدی فقط از حالت فن برای گرم نگه داشتن محیط استفاده می گردد.

به علت وجود ناخالصی در آب کویل های آبگرم بعد از گذشت زمان سوراخ می گردد که بسته به نوع آسیب یا باید کویل را تعویض نمود و یا جوشکاری کویل داکت اسپلیت گودمن را انجام داد. برای انجام سرویس خود با نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت گودمن شرکت آسان تهویه تماس بگیرید.

لوله های داکت اسپلیت گودمن یخ می زند علت چیست؟

داکت اسپلیت دستگاهی برودتی می باشد که محیط را با استفاده از سرمای تولید شده توسط گاز موجود در آن به وجود می آورد،زمانی که گاز یا همان مقدار مبرد داخل داکت اسپلیت کم باشد شروع به یخ زدن می کند چرا که نمی تواند گرمای محیط را جذب کند.

مورد بعدی ضعیف شدن کمپرسور در اثر استفاده نادرست بوده که باید بعد ار بررسی کامل کمپرسور تعویض شود.مرحله آخر کیپ شدن مسیر لوله ها بوده که باید مسیر توسط گاز ازت شسته شود. 

تعمیر داکت اسپلیت

ترموستات داکت اسپلیت گودمن

تعمیر داکت اسپلیت گودمن بسیاری از مشتریان شاید برای اولین باری است که از داکت اسپلیت گودمن استفاده میکنند و نحوه کارکردن با ترموستات داکت اسپلیت را نمی دانند ما سعی داریم در این قسمت به شما آموزش دهیم که چگونه از ترموستات استفاده کنید.

بعد از زدن دکمه ON بر روی ترموستات دستگاه شروع به کارکردن میکند برای تنظیمات فصل از دکمه MODE استفاده کرده معمولا فصل تابستان را با علامت یک گوله برف نمایش می دهد یعنی در حالت سرمایش قرار گرفته است. بعد از قسمت به سراغ دور فن  دستگاه می رویم دقت داشته باشید هرچه دور فن کمتر باشد سرمای بیشتری از دریچه خارج میگردد. همچنین موتور فن داکت اسپلیت گودمن در دورهای بالاتر فشار بالایی را تحمل میکند که این امر سبب استهلاک زود هنگام موتور فن می شود و هزینه تعمیر فن بالایی را در بر خواهد داشت.

راه اندازی داکت اسپلیت گودمن در تابستان

برای راه اندازی داکت اسپلیت گودمن با شرکت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. برای راه اندازی داکت اسپلیت گودمن در تابستان کافیست با استفاده از دکمه mode که بر روی پنل ترموستات قرار دارد حالت تابستان را انتخاب کرده و معمولا دور فن را در حالت متوسط ویا med قرا دهید و منتظر سرمای خروجی باشید.

تعمیر داکت اسپلیت گودمن

راه اندازی داکت اسپلیت گودمن در زمستان

برای راه اندازی داکت اسپلیت گودمن در فصل زمستان ، از آنجاییکه اکثر داکت اسپلیت ها به سیستم گرمایشی پکیج و کویل آبگرم متصل است باید ابتدا از نظز گرمایشی پکیج را چک کنید و سپس تروستات داکت اسپلیت را در حالت زمستان قرار داده و منتظر گرما باشید.در صورت مشکل با ما تماس بگیرید تعمیرکاران شرکت آسان تهویه در کوتاهترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف خواهند نمود. 

موتور فن داکت اسپلیت گودمن

معمولا موتور فن های نصب شده بر روی داکت اسپلیت گودمن از نوع تک شفت می باشد که عمر کارکرد بسیار طولانی دارند ولی با توجه به استفاده نادرست در کشور ایران متاسفانه این موتور فن ها به سرعت دچار خرابی می گردند. این موتور فن ها ساخت کشور آمریکا بوده و سازنده آن شرکت امرسون می باشد که بسیار فن های با کیفیت بالایی تولید می کتد با سرویس و شستشوی به موقع داکت اسپلیت می توانید تا حدی جلوی خرابی های مکرر داکت اسپلیت خود را گرفته و همچنین در مصرف برق صرفه جویی نمایید.

تعویض خازن داکت اسپلیت گودمن

خازن داکت اسپلیت گودمن از قطعات اصلی این دستگاه می باشد که در صورت استفاده از جنس غیر استاندارد آسیب های زیادی را به کمپرسور وارد می کند و حتی باعث سوختن کمپرسور نیز می گردد. بنابراین برای تعویض خازن داکت اسپلیت گودمن با ما تماس گرفته و از قطعات اصلی و اورجینال برای دستگاه استفاده نمایید.

تعویض خازن داکت اسپلیت گودمن

علت صدای فن داکت اسپلیت گودمن چیست؟

تعمیر داکت اسپلیت گودمن زمانی که فن داکت اسپلیت گودمن صداهای زیادی را تولید می کند. باید توسط تعمیرکار از یونیت داخلی جدا شده و تعمیر گردد. از انجاییکه گودمن در ایران فاقد نمایندگی و قطعات یدکی می باشد فن داکت اسپلیت گودمن باید تعمیر شده و سپس در محل نصب گردد.

عیب یابی داکت اسپلیت گودمن

اولین کاری که تعمیرکاران شرکت آسان تهویه با مراجعه به محل انجام می دهند عیب یابی داکت اسپلیت گودمن می باشد. عیب یابی داکت اسپلیت کار بسیار حساسی بوده  و نیازمند تجربه زیاد و دانش روز می باشد که تمامی کادر این شرکت آموزش دیده وبا تجربه بوده و تمام نیاز های شما را از لحاظ یک تعمیرکار برآورده می کنند. عیب یابی داکت اسپلیت با توجه به توضیحاتی که توسط مشتری داده می شود و هم چنین نحوه کارکرد دستگاه انجام میگردد.

تعویض کنتاکتور داکت اسپلیت گودمن

قطعه ای در داکت اسپلیت که وظیفه هدایت جریان برق را دارد که به طور مداوم در حال کارکردن می باشد. معمولا کنتاکتور ها طول عمر مشخصی دارند و بعد از گذشت چند سال معیوب می گردند. شرکت آسان تهویه همواره به دنبال برند های با کیفیت موجود در بازار بوده چرا که برندهای تقلبی در بازار به وفور یافت می گردند. که فوق العاده بی کیفیت و سریعا معیوب می گردند. برای تعویض کنتاکتور با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید.

شارژ گاز داکت اسپلیت گودمن

بعد از بررسی داکت اسپلیت و عیب یابی کامل دستگاه متوجه این می شوید که گاز دستگاه کافی نبوده و نیاز به شارژ گاز دارد. علائمی همچون باد گرم، نداشتن سرمای کافی و … همه می تواند دلیلی بر این باشد که گاز داخل داکت اسپلیت کم می باشد.

زمانی که دستگاه نصب میگردد معمولا گاز داخل داکت اسپلیت چک میگردد ولی سهوا شده است که دستگاه ها در فصل زمستان راه اندازی شده و میزان شارژ گاز به طور دقیق چک نشده است و با شروع فصل گرما این گاز بسیار کم بوده و سرمای مطلوب را نمی دهد.

برخی مشتریان این سوال را می پرسند که هزینه شارژ گاز چقدر می شود ؟ توجه کنید شارژ گاز داکت اسپلیت پیچیدگی خود را دارد یعنی هزینه آن با توجه به ظرفیت دستگاه با توجه به آمپر دستگاه و همچنین لوله کشی داکت اسپلیت متغییر بوده و هزینه ثابتی ندارد و تمامی اینها بعد از اعزام تعمیرکار به محل شما و بررسی کامل دستگاه هزینه به شما اعلام می شود.

تعویض کمپرسور داکت اسپلیت گودمن

شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیر داکت اسپلیت گودمن در سراسر تهران می باشد. کمپرسور داکت اسپلیت گودمن از نوع اسکرال بوده و در برخی مدل ها و ظرفیت های ۶تن از نوع پیستونی استفاده شده است زیرا دارای مقاومت بالا در دماهای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد را دارد.در حال حاضر تعویض کمپرسور داکت اسپلیت گودمن از نوع کوپلند بوده و باید حتما توسط متخصص و تعمیرکار حرفه ای داکت اسپلیت گودمن انجام شود.

تعمیرکار داکت اسپلیت گودمن

پرتاب باد داکت اسپلیت گودمن کم است علت چیست؟

معمولا پرتاب باد از دهنه دریچه داکت اسپلیت گودمن ۱متر می باشد احتمال اینکه پرتاب باد بیشتر باشد نیز وجود دارد. گاهی اوقات این پرتاب باد بسیار کم شده و به صفر می رسد توجه کنید که داکت اسپلیت گودمن را سرویس دوره ای انجام دهید تا با این مشکلات رو به رو نشوید که فشار زیادی به کمپرسور داکت اسپلیت گودمن وارد می گردد.

نمایندگی چیلر گودمن

برای تعمیر چیلر گودمن می توانید با نمایندگی گودمن شرکت آسان تهویه تماس گرفته و تعمیرات دستگاه خود را انجام دهید. چیلر گودمن یکی از بهترین نوع برند داکت اسپلیت در جهان می باشد. اسن داکت اسپلیت تماما ساخت کشور امریکا بوده و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است. اصول ساخت داکت اسپلیت در داکت اسپلیت های وارداتی بیشتر برای گرفتن هوای سرد بوده و برای سرمایش طراحی شده اند در برخی از مدل های گودمن در سری های اولیه از مشعل های گرمایشی به انضمام فن طراحی شده بود ولی در مدل های بعدی مشعل حذف شده و از سیستم موتور خانه و پکیج به همراه کویل آبگرم استفاده می شود.

تعمیرات داکت اسپلیت گودمن

کمپرسور گودمن

کمپرسور داکت اسپلیت گودمن از نوع بریستول پیستونی و ساخت کشور آمریکا می باشد. از آنجاییکه در کشور آمریکا مکزیک هوا در تابستان بسیار گرم می باشد تنها کمپرسورهای پیستونی می توانند طاقت گرما را داشته باشند و تولید سرما نمایند. در سری های بعدیه این داکت اسپلیت از مدل امرسون شرکت کوپلند استفاده شد که سری های اصلی موجود در بازار ساخت کشور تایلند و کیفیت پایینتر ساخت کشور چین می باشد. امروزه در بازار ایران کمپرسور بریستول به ندرت یافت می شود که اصل آمریکا باشد اغلب یا تعمیری یا استوک و یا ساخت کشور چین می باشد که کیفیت خیلی پایینی دارد. 

هواساز گودمن

سیستم طراحی شده برای داکت اسپلیت گودمن از دو قسمت یونیت خارجی و یونیت داخلی تشکیل شده است به یونیت خارجی معمولا کندانسور گفته می شود و به یونیت داخلی هواساز گفته می شود که در برند گودمن به آن هواساز گودمن نامیده می شود هواساز گودمن شامل بخش فن و اواپراتور است و همچنین ترمینال های برق بر روی این قسمت قرار گرفته است.

تعمیرکار داکت اسپلیت گودمن

داکت اسپلیت گودمن از قطعات بسیاری تشکیل شده است که خرابی هرکدام از آن ها می تواند کارکرد دستگاه را مختل کند. برای مثال خرابی سنسور ترموستات می تواند آسیب های جدی را به کمپرسور داکت اسپلیت گودمن وارد نماید، زیرا به موقع اتومات نکرده و کمپرسور تحت فشار قرار گرفته و معیوب میگردد.

شما با سرویس نکردن می توانید به فن اواپراتور و در حالت کلی به تمامی سیستم آسیب وارد نمایید داغ شدن بیش از حد کمپرسور احتمال آسیب زدن به کابل های برق و همچنین جعبه  مینیاتوری کل واحد را تحت تاثیر قرار می دهد. توجه کنید که سرویس های سالیانه و ماهانه داکت اسپلیت گودمن را مرتب انجام دهید تا با هزینه های زیادی رو به رو نشوید.

تعمیر داکت اسپلیت گودمن

علت آبریزش داکت اسپلیت گودمن چیست؟

بعد از روشن نمودن داکت اسپلیت گودمن متوجه می شوید که  دستگاه آبریزش دارد. علت آبریزش داکت اسپلیت گودمن بیشتر نقص در نصب داکت اسپلیت بوده که پیمانکار نصاب کار خود را به درستی انجام نداده و موجب این نقص در دستگاه شده است که باید توسط پمپ درین مشکل را برطرف نمود.

علت پریدن فیوز داکت اسپلیت گودمن چیست؟

زمانی که بعد از روشن نمودن داکت اسپلیت گودمن متوجه می شوید که فیوز برق می پرد سریعا داکت اسپلیت را خاموش نموده و با شرکت آسان تهویه تماس بگیرید. این مورد نشانه اتصال کوتاه در مدار بوده که باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد. بیشترین موردی که این اتفاق را سبب می شود سوختن کمپرسور می باشد که باید تعویض گردد.

تعمیرکار داکت اسپلیت گودمن

محدوده تعمیر داکت اسپلیت گودمن در شمال تهران

خیابان باهنر  / بلوار اندرزگو / چیذر / کامرانیه شمالی / کامرانیه جنوبی / الهیه / خیابان فرمانیه / بلوار اوشان / خیابان پاسداران / خیابان ساقدوش / خیابان فرشته / ولنجک / اختیاریه / دروس / بلوار کاوه / بلوار پناهی نیا / خیابان شریعتی / خیابان میرداماد / خیابان ملا صدرا / خیابان شیراز / جردن / خیابان ونک / میدان ونک / میدان تجریش / میدان قدس / خیابان سهروردی / خیابان بهشتی / سیدخندان / میدان آرژانتین / خیابان پلیس / خیابان معلم / میرعماد /محمودیه/

محدوده تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران 

گیشا/ خیابان پاتریس / خیابان شهر آرا / ستارخان / سازمان آب / جلال ال احمد / بلوار مرزداران / خیابان گلاب / باغ فیض / بلوار فردوس / بلوار لاله / بلوار شقایق / بلوار ایت الله کاشانی /بلوار کوهسار / شهرزیبا / شهرک اکباتان / شهرک آپادانا / بلوار استاد معین / خیابان کارون / خیابان خوش / خیابان هاشمی / شادمان / خیابان توحید / خیابان ایثار / خیابان آریانفر / سعادت آباد / بلوار دریا / خیابان سرو / بلوار پاکنژاد / بلوار فرحزادی / خیابان سرو / بلوار بلوار سعادت آباد / خیابان آبشار / بلوار شهران / چیگر / بلوار میرزا بابایی / سردار جنگل / خیابان مخبری / بلوار عدل / بلوار کاج / تهرانسر / بلوار یاس / تهرانسر شرقی / خیابان تیموری / جنت آباد شمالی /جنت آباد جنوبی/جنت آباد مرکزی