در این مقاله سعی داریم شما را با علل پریدن فیوز ساختمان در هنگام استفاده از داکت اسپلیت و کولر گازی آشنا کنیم.برای پیدا کردن دلیل این موضوع چند مرحله وجود دارد که ما به آن اشاره میکنم.هیچگاه در صورت پریدن فیوز چندین بار تلاش نکنید چرا که احتمال اتشسوزی در سیم کشی و نقاط دیگر اتفاق میافتد .

مرحله اول سیم کشی ساختمان و فیوز مینیاتوری

از آنجاییکه تاسیسات و برق کشی ساختمان جز مهمترین قسمت های ساختمان بوده ولی بااین حال توجه کمتری به این قسمت ها شده و از متریال بی کیفیت استفاده می شود .

دستگاه داکت اسپلیت و کولر گازی  از برق با ولتاژ مناسب تغذیه میکند در صورت کم شدن ولتاژ ساختمان به دستگاه فشار امده و فیوز قطع می شود .این قطعی هم از برق ساختمان هم سیم کشی نامناسب و هم از فیوز های مینیاتوری غیر استاندارد استفاده شده را شامل میگردد .پس زمانی که شما با این مشکل رو به رو شدید مرحله اول  کار چک کردن موارد بالا است .

مرحله دوم سیم کشی دستگاه

در این مرحله شما باید سیم کشی های که به دستگاه توسط نصب های گرامی انجام شده را تحت کنترل قرار دهید . متاسفانه هنگام نصب دستگاه به علت بی حوصلگی نصب ها بعضا از کابل های دو تیکه و روش های اتصال نامناسب دو کابل به هم استفاده نموده و این کار باعث اتصالی و پریدن فیوز می گردد .

دقت داشته باشید که کابل استفاده شده برای داکت اسپلیت و کولر گازی  باید یک تکه و فاقد اتصال در مسیر باشد چرا که اتصال سبب آمپر کشیدن دستگاه شده و اتصالی به بار می اورد.

مرحله سوم برداصلی دستگاه

بعد از چک کردن موارد بالا  به سراغ برد دستگاه یا همان قسمت سخت افزاری دستگاه می رویم .به علت نوسانات در سیستم برق کشور احتمال اسیب دیدگی قسمتی از برد دستگاه شده و به علت محافظت از داکت اسپلیت و کولر گازی برق دستگاه به حالت اتصال کوتاه در امده و فیوز می پرد .بعد از چک کردن برد دستگاه توسط تعمیرکار شرکت تهران تهویه کاران مجدد اقدام به وصل برق میکنیم.

مرحله چهارم تست خازن

در بعضی اوقات خازن های استفاده شده توسط تعمیرکاران غیر استاندارد بوده و در طولانی مدت باعث اسیب وارد نمودن به داکت اسپلیت شود  دقت داشته باشید که تست خازن فقط توسط تعمیر کار انجام گردد .

توجه ****دقت داشته باشید تمامی مراحل ذکر شده فقط توسط تعمیرکار شرکت تهران تهویه کاران و یا همکاران گرامی انجام گردد و خود سرانه هرگز این کار را انجام ندهید چرا که اسیب های جانی و مالی زیادی را در بر خواهد داشت ****

مرحله پنجم چک کردن کمپرسور داکت اسپلیت

مرحله آخر و نهایی چک کردن کمپرسور داکت اسپلیت می باشد زمانی که کمپرسور دستگاه شما به علت کارکرد طولانی قفل  کرده و یا نیم سوز شده باشد حالت اتصال کوتاه در مدار اتفاق افتاده و اتصالی رخ می دهد و فیوز می پرد