پرتاب باد داکت اسپلیت و کولر گازی بسیار کم است

در این مقاله قصد داریم شما را  شمارا با یک عیب دیگر در مورد داکت اسپلیت و کولر گازی برای شما شرح دهیم .زمانی که پرتاب باد از دریچه داکت اسپلیت و یا دهنه کولر گازی  بسیار کم باشد باید مرحله به مرحله سیستم را چک کنید

موتور فن داخلی معیوب شده است

تمامی موتور فن های داخلی کولر گازی  و داکت اسپلیت زمانی که نیم سوز  می شوند پرتاب باد بسیار کاهش یافته و در نهایت سیستم به دمای مطلوب ترموستات نرسیده و اتومات نمی کند و همین امر سبب آسیب دیدن قسمت اصلی  دستگاه که کمپرسور  است می شود و هزینه های بالایی را برای شما به وجود می اورد.برای بررسی این قطعه با کارشناسان شرکت آسان تهویه تماس گرفته و در خواست تعمیرکار نمایید.

دستگاه سرویس نشده است

مشتریان گرامی حتما به قسمت سرویس داکت اسپلیت و سرویس کولر گازی  توجه ویژه ای داشته باشید .چرا که شما می توانید با یک سرویس ساده کارکرد دستگاه را بهبود ببخشید و از سرمای آن لذت ببرید .زمانی که دستگاه سرویس نشود مجبورا تمامی قطعات تحت فشار بوده الخصوص مصرف برق داکت اسپلیت و کولر گازی بیشتر از حد بالا می رود و به سیم کشی اسیب وارد می کند .

دقت داشته باشید تمامی مراحل گفته شده فقط باید توسط تعمیرکار شرکت آسان تهویه ویا همکاران صورت پذیرد چرا که عمل خود سرانه شما فقط به دستگاه اسیب وارد می کند.

شارژ گاز دستگاه کم است

 داکت اسپلیت و کولر گازی بعد از مدتی کارکرد نیاز به شارژ گاز دارد زمانی که شما دستگاه را بدون گاز کافی روشن می کنید در دهنه کولر گازی و دریچه داکت اسپلیت گرما را حس می کنید پس حتما بعد از سرویس دستگاه شارژ گاز دستگاه باید چک گردد .

اواپراتور بسیار کثیف

در بعضی از جاها مشاهده شده است که فقط از داکت اسپلیت و کولر گازی استفاده کرده و هیچ توجهی به سرویس و یا شارژ گاز آن نکرده و به خیال خود هزینه ای نمیکنند این کار اشتباه بوده و با این کار به دستگاه خود اسیب جدی وارد کرده  که دیگر با سرویس کردن و کارهای دیگر هیچ تغییری نخواهد کرد . اواپراتور یا همان رادیاتور داخلی داکت اسپلیت  قطعه ای بسیار مهم بوده که در صورت گرفتگی داکت اسپلیت و یا کولر گازی باید سرویس کلی شود و هزینه ای آن بالاتر بوده و محیط اطراف را کثیف میکند.