داکت اسپلیت کاستی چیست؟

داکت اسپلیت کاستی معمولا درفضاهای اداری و در وسط یا گوشه اتاق کار نصب میشود. داکت اسپلیت کاستی هوای داخل اتاق را از وسط دستگاه مکش میکند و پس از سرد کردن هوای داخل اتاق، هوای خنک را در کل اتاق بصورت یکنواخت پخش مینماید.

تعمیر داکت اسپلیت کاستی

شرکت آسان تهویه نمایندگی تعمیر داکت اسپلیت کاستی در سراسر تهران می باشد. معمولا خرابی داکت اسپلیت کاستی به علت بی توجهی نسبت به سرویس های سالیانه آن می باشد متاسفانه مشتریان سرویس کردن داکت اسپلیت کاستی را نادیده می گیرند که این باعث خرابی های بسیار زیاد این دستگاه می گردد. برای تعمیر داکت اسپلیت کاستی با ما تماس گرفته و سرویس خود را ثبت نمایید.

عیب یابی داکت اسپلیت کاستی

گاز های مورد استفاده در داکت اسپلیت کاستی

انواع گازهای استفاده شده در داکت اسپلیت داکت اسپلیت معمولی با گاز R-22 نسل قدیمی تر داکت اسپلیت ها با گاز فریون R-22گاز میکنند. این نوع داکت اسپلیت معمولا مصرف برق بالاتری نسبت به داکت اسپلیت های اینورتر دارند. داکت اسپلیت معمولی با گاز R-410 داکت اسپلیت با گاز فریون R-410 نسبتا جدید تر از داکت اسپیلت با گاز فریون R-22 میباشد. گاز فریون استفاده شده در این داکت اسپلیت ها دارای فرمولاسیون جدید بوده و همین امر باعث شده که مصرف برق این نوع از داکت اسپلیت ها ۵ تا ۱۰ درصد از داکت اسپلیت های قدیمی کمتر باشد. داکت اسپلیت اینورتر با گاز R-410 داکت اسپلیت های اینورتر با گاز فریون R-410 گاز میکنند. این نوع داکت اسپلیت به دلیل داشتن برد مخصوص، کمپرسور DC و گاز اصلاح شده R-410 برق بسیار کمتری نسبت به دو نمونه قبلی مصرف میکند. در صورتی که ظرفیت حرارتی مورد نیاز به درستی محاسبه شده باشد، این نوع داکت اسپلیت میتواند تا ۵۰ درصد نسبت به داکت اسپلیت های قدیمی در مصرف برق صرفه جوئی نماید.

نحوه کارکرد داکت اسپلیت کاستی

عملکرد داکت اسپلیت در زمستان و تابستان در فصل تابستان، کمپرسور داکت اسپلیت، گاز فریون را در دستگاه بیرونی (کندانسور) داکت اسپلیت متراکم میکند و پس از عبور از لوله موئی دستگاه، گاز فریون سرد شده به داخل دستگاه داخلی (اواپراتور) هدایت میشود.

توسط فن داخلی دستگاه هوای محیط به داخل دستگاه داکت اسپیلت مکش شده و با عبور از فینهای اواپراتور سرد شده و به داخل محیط داده میشود. در فصل زمستان، این چرخه توسط شیر برقی دستگاه معکوس شده و جای اواپراتور و کندانسور عوض میشود. یعنی گاز در دستگاه داخلی متراکم و داغ میشود و در دستگاه بیرونی سرد میگردد. همین امر باعث میشود که در فصل زمستان دستگاه داکت اسپلیت شما باد گرم و مطلوبی را ایجاد نماید. در برخی دیگر قسمت گرمایشی داکت اسپلیت از طریق کویل ابگرم عمل گرم کردن محیط انجام میگیرد به این گونه آب داخل کویل توسط پکیج ویا موتورخانه گرم شده و به داخل دستگاه هدایت میگردد و سپس توسط هوا ساز به محیط اطراف داده می شود که از سیستم شیر برقی دستگاه مصرف برق کمتری را دارد و به صرفه تر بوده و به قسمت بیرونی داکت اسپلیت فشار وارد نمی شود.